Bu köpekleri halka teslim edin

Bu köpekleri halka teslim edin

Bu köpekleri halka teslim edin

köpekleri halka teslim edin
Bu köpekleri halka teslim edin

Bu köpekleri halka teslim edin.Baba Oğluna Tecavüz Ederken Bakın Anne Ne Diyor!!
Mahkemeye intikal etmiş bir ensest olay: “Baba oğluna cinsel istismar uygularken anne; biraz daha dayan oğlum ne olacak ki” diyordu.Anne aynı cümleyi bu kez de kızları istismar edildiğinde söylüyordu.

”Babanın ihtiyacını gider, ne olur bak! yoksa baban bize zarar verir”.(Ağabey de kız kardeşlerine tecavüz ediyor olmalı ki bu eylemden sonra) yeniden anne”abindir ne olacak, evlenene kadar yapmak zorundasın”.
Bir başka vaka.”Babanın üç kızı var. Büyük kızına tecavüz ediyor baba. Kız travma yaşıyor sonra da ilk bulduğu kişiye kaçıyor evleniyor. Bir süre sonra ikinci kardeş de tecavüze uğruyor. Çaresiz biçimde ablaya koşuyor.

Bu köpekleri halka teslim edin

”Abla çok kötüyüm” der demez ablanın cevabı”sen de mi” oluyor. Ablanın aklına hemen en küçük kardeş geliyor bu kez de onun yanına koşuyorlar. Ne yazık ki olan olmuş vakit geçmiş o da tecavüze uğramıştır. En büyük abla bu sefer kin kusup babasını arayarak kendisine bir şey vereceğini söyleyip baba ile buluşuyor. Babasını orada vurup öldürüyor.

Geçen yıl Van bölgesinde bir intihar olayı olmuştu. Olayı intihar diye geçirtmeye kalktılar ama oysa ortada bir hamilelik durumu vardı. Kalabalık evdeki gelin 15 yaşındaydı kocası ise askerde idi. Olayın ortaya çıkmaması için genç kız intihar etmeye zorlanmıştı. Kızı hamile bırakan kişi ise kayın pederi idi.

Olayın anlaşılması üzerine aile bireyleri genç kadın bu konuda konuşur ise kayın pederine iftira ettiği konusunda anlaşarak evin diğer oğulları ve kayın valide de bu konuda şahit olacaklarını söyleyerek” kızın ölümünü istemişlerdi.
Bunları anlatan kişi: Türkiye Ensest Atlasını çıkaran, Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu(TKFD) Başkanı Canan Güllü.Haberi yapan CNN TÜRK Muhabiri Büşra Sanay.yıl:27 / 4/ 2015 .
Anlayacağınız bu röportaj yapılalı tam bir yıl olmuş.

idam edilsin halkın vicdanı rahat etsin

Sayın Canan Güllü satır aralarında şöyle diyor: ‘Devlet bir şey yapmadığı gibi görüştüğüm Aile Bakanlığı da bunu kabul etmedi. Müslüman ülkede ensest yok’!
Bu röportaj ile ilgili çok çarpıcı tespitleri var Sayın Güllü’nün. Örneğin mahkemede savunma yapan babanın tecavüz ettiği kızı için söylediği:”Hakim bey bahçenize diktiğiniz ağacın ilk meyvesini başkasına verir misiniz”?
Burada koptum ben.

Başımdan alevler çıktı yıkıldım. Sayın Güllü de’bu ifadeyi okuyunca dehşete düşüyor.”Toplumsal cinsiyet eşitliğinde sınıfta kalmış bir toplumuz Türkiye’nin iyi bir terapiye ihtiyacı var”.
Röpörtaji yapan kişi soruyor bu tecavüzlerin nedenlerini.”Annelerin sosyal güvenceleri yok, istihdam alanlarında çalışmıyorlar. Onlar ölümden ziyade ekonomik kazançlar üzerinden tehdit ediliyorlar”.

Teröre uyuşturucu ticaretine tecavüze cinsel istismara idam gelsin

Sonra başka bir soruya karşılık evet eğitimsiz erkekler içinde bu saptamalar çok yaygın ama eğitimlilerin de yani üniversiteli babaların içinde de böylelerinden çok var.
Başka bir tespit ise”Türkiye’de kaçıngan, bağımlı kişilik özelliklerindeki annelerin çocukları enseste uğruyor”.

Yine başka bir tespit ensest’in en yaygın olanı baba kız ilişkisi. Ayrıca çocukların:”dedeleri amcaları dayıları ağabeyleri ile yatmaları iç içe olmaları sakıncalı!”
Böyle devam ediyor gidiyor röportaj. Sayın Güllü; “Bu toplum tecavüz ettiği kadınla, tecavüz edenin mutluluğunu yaşamış bir toplum”.
Ne denli ağır düşündürücü kaygı verici bir tespit yukarıdaki tırnak içerisinde verdiğim sayın Güllü’nün tespiti.

Olayların kendisi, son zamanlardaki cinsel şiddetin çokluğu bir o kadar da yetkililerin bu olayları çok fazla önemsemeyip adeta suskun olmaları. Doğrusu bu haberleri gördükçe söylemlere tanık olunca ve giderek ‘gemi azıya aldıkça’ ülkeleri yönetenlerin ciddi sağlık ve psikolojik testlerden geçmesi gerektiğine inanıyorum.

Canan Güllü hanımın mensubu olduğu kuruluşun güvenlik hattı:0212 656 96 96.Kim ki babası,öğretmeni ağabeyi veya bir yakını tarafından tacize uğruyorsa korkmadan utanmadan lütfen bu numarayı arasın.

Köşe Yazıları Haberleri Körfez’inin en çok ziyaret edilen Haber sitesi Balıkesir Haberleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.