Chp şaşkın ördek gibi çırpınıyor

Chp şaşkın ördek gibi çırpınıyor

Chp şaşkın ördek gibi

Chp şaşkın ördek gibi Av. Mehmet Birol Şahin- Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclisi Ak Parti Grup Sözcüsü:

Dün yapılan Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclisi’nde Gündemdeki Maddeler ilgili Komisyonlara sevk edilmesi oylaması sonrasında maalesef.CHP’li ve İYİ Parti’li Meclis üyeleri oylama sonucunu polemik konusu yaptıkları yetmediği gibi konuyu iti kakışa karşılıklı bağırışlara vardırarak Balıkesir’e ve Meclise yakışmayan görüntülere sebep olmuşlar ve Meclis’i terk etmişlerdir.

İddiaları oylama sonucunun RED olarak sonuçlandığı bu nedenle Tahmini Bütçe dahil bütün Gündem maddelerinin reddedilmiş sayılması gerektiğidir…

Doğrusu şu şekildedir:

Meclis yoklama tutanağına göre Mecliste 43 Ak Partili, 1 MHP’li, 29 CHP’li, 13 İYİ Partili, 3 DP’li Meclis üyesi toplantıya katılmıştır…Belediye Başkanı ve Meclis Başkanımız Ak Partili’dir…

Oylamada 43 Ak Partil+1 MHP+1 DP toplam 45 Meclis üyesi EVET oyu, 29 CHP+2 DP+13 İyi toplam 45 Parti’li Meclis üyesi Hayır oyu verdiği yasa gereği eşitlik halinde Başkan’ın oyu çift sayılacağı için oylamanın oyçokluğu ile kabul edildiği belirtilmiş, ancak CHP ve İyi Partili Meclis üyeleri Ak Partili Meclis üyelerinin bazılarının EVET kullanmadığı dolayısıyla reddedilmiş sayılması gerektiği iddiasında bulunarak Meclisi terk etmekle sonuçlanan kavgayı başlatmışlardır.

Belediye Meclis toplantılarımız Meclis üyelerinin tamamını kaydeden 3 açıdan kamerayla kayıt altına alınmaktadır..

Ayrıca oylama sırasında yerel gazeteciler kameralarıyla kayıt almakta ve sosyal ağ ve web sayfalarında canlı olarak yayın yapmaktadır. Bu kayıtlar halen yayındadır..

Bütün bu kayıtlar ve Meclis kamera kayıtları tarafımızdan incelenmiş olup Meclis Başkanımızın Komisyonlara sevkini oylamaya başlayınca usul gereği önce “Kabul edenler” sorusunu sorduğunda el kaldıran Meclis üyeleri görüntüsü incelendiğinde 43 Ak Parti+1 MHP+1 DP toplam 45 Meclis üyesinin el kaldırması sırasında CHP sıralarında oturan CHP mensubu 4 Meclis üyesinin de el kaldırdığı görülmektedir…

Bu sonuca göre 49’a 44 EVET oyu sonucunda oybirliği ile kabul edilmiştir.

Ancak hala bu görüntüleri paylaşmamıza rağmen aynı iddialarını sürdürmeleri trajik bir halde olduklarını göstermektedir.

Gözleri var görmüyorlar, kulakları var duymuyorlar çaresizlikle algı oluşturarak hizmetleri gölgelemeye çalışıyorlar.Üzerinden 7 ay geçmesine rağmen hala 31. Mart seçim gününe takılı kaldılar, Balıkesirlilerin tercihini maalesef hazmedemediler. Ne yaptıklarını bilmez biçimde dağınıklıklarını şehre yansıtmaya çalışıyorlar.

Balıkesir ilimizin hizmet konularının konuşulması gereken Meclisimizi bu şekilde gerçeğin aksine iddialarla meşgul ederek bu yoldan siyaset yapmaya çalışmaları şehrimiz için büyük talihsizliktir.

Bu yaşananlar hemşerilerimizin gözü önünde cereyan etmekte ve onlar tarafından değerlendirilmektedir.Belediye Başkanımız Yücel Yımaz’ın önderliğinde bu tür polemiklerden uzak şehrimizin ihtiyaçları doğrultusunda oluşturduğu hizmet programına tavizsiz biçimde devam edecektir.

Chp şaşkın ördek gibi

Levent mercan ezberbozan medya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.