Çocukluğunuzu Bulacak Şaşıracaksınız

Çocukluğunuzu Bulacak Şaşıracaksınız eskiden mahallerimiz vardi bizim oldugumuz ve mahallelerimizin çocukları birbirlerini çok severlerdi

Çocukluğunuzu Bulacak Şaşıracaksınız
Çocukluğunuzu Bulacak

Çocukluğunuzu Bulacak Şaşıracaksınız eskiden mahallerimiz vardi bizim oldugumuz ve mahallelerimizin çocukları birbirlerini çok severlerdi. Dışarıdan gelen bir ıslığa uçarcasına aşağı iner, beraber olacakları anları iple çekerlerdi.

Kavga etsekte de kin tutmaz, her gün yeni bir dünya kurarlardı. Herkeste paylaşma duygusu, sevgi ve arkadaşlarını kollama duygusu yavaş yavaş gelişirdi. O zamanlar okula servis ile değil, köşe başında buluşarak gidilirdi. Bilmezdik; Hamburgeri,İnterneti, cep telefonunu. Bildiğimiz duvarların üzerinde sohbet etmek, hatıra defterleri doldurup sevgileri keşfetmekti ama gel görki eskiden yaşadığımız hiç bir şey kalmadı nerde o eski günler .

Bilirdik horoz şekercisini, macuncunun tornavida ile koyduğu rengarenk macunları, kırık leblebiyi, leblebi tozunu, süt-sal dondurmayı. Eve gitmeyi unutmayı, hava kararınca dayak yemeyi, sonra bir ıslıkla tekrar aşağıya kukalı saklambaça kaçmayı. Bilirdik o hakkında türlü şeyler söylenen evdeki garip adamdan korkmayı, küsmeyi, aynı kıza asılmamayı, torbalarla misket toplamayı, gıcır köstek ayırmayı severdik

Değiş tokuş kaybedince kapısı, Teksas’ı, Tommiks’i, Konyakçı’nın dişlerini, İç içe konan naylon topları, taştan kale direklerini. Üç korner bir penaltıyı. Üzerine apartman yapılan top sahalarını, sonra o apartmana taşınan yeni dostları ve onları kapma yarışını… Otobüsteki biletçinin lastik silgi sarılı kalemini, yoğurtçuyu, kalaycıyı, bozacıyı, hallac.

Evlerin arkasındaki odun kömür depolarını. Yakar topun yakışını. Mantarlı gazoz kapaklarını, yaldız kazımayı. Yandaki mahalle ile alınan kavgayı, her kavganın çıkardığı kahramanı-ödleği. Kan kardeşliğini, ip atlama, lastiğe basma, topaç virtiözlüğünü, çelik çomağı, kırılan camları, toplanan paraları… Açık hava sinemalarını, frigo buzu ve daha bir çok şeyi eskiden ah o eskiden ne güzel yaşardık kanatlanır özgürce uçardık .

Burhaniye Haberleri Körfez’inin en çok ziyaret edilen Haber sitesi Balıkesir Haberleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.