ŞAHVERDİLER NASIL ÖZÜR DİLEMEMİZİ İSTERDİNİZ

NASIL ÖZÜR DİLEMEMİZİ İSTERDİNİZ.Önce Ziya Şahverdi’den başlayalım. Hacı Bektaşi Veli Anadolu Kültür Vakfı Başkanı sıfatınızla, çocuklarınızın karıştığı uyuşturucu kaçakçılığında 1 trilyonluk kaçakçılık değil de neden 10 trilyonluk kaçakçılığa karışmamışlar diye mi özür dileyecektik..?

ŞAHVERDİLER NASIL ÖZÜR DİLEMEMİZİ İSTERDİNİZ

SAHVERDİLER NASIL ÖZÜR DİLEMEMİZİ İSTERDİNİZ

Madem bizim özür dilememiz gerektiğine inandınız da, temsil ettiğiniz vakfın başkanlığından neden siz istifa etmek zorunda kaldınız..? Oysa ki aldığımız son bilgilere göre de halen sizi yönetim ekibinde tutuyorlarmış. Sizi yönetimde tutmamaları için kaç trilyonluk uyuşturucu işine karışmış olmaları gerekiyor çocuklarınız ve kardeşinizin?

sahverdi Demişsiniz ki TERBİYESİZLİK. Sorarım size eline, beline, diline hakim olamayıp, elinde torba torba hap ve mermilerle yakalananlar mı terbiyesizlik etmiş yoksa bunları kamuoyunun haber alma hakkını tesis eden Ezberbozan Medya mı..? Belinde silahla yakalananlar mı terbiyesizlik etmiş yoksa bunu haber verme hakkını kullanan Ezberbozan Medya mı..? Ve sorarım size; Hacı Bektaşi Veli Hazretlerinin sözüyle alakası bile olmadan, kardeşi ve çocuklarının karıştığı hadiseden dolayı tutuklanması ile ilgili haber yapan Ezberbozan Medya ve diğer yayıncılar mı terbiyesizlik etmiş yoksa devletin operasyonunda yakalananların kardeşiniz ve çocuklarınız olması sebebiyle kullandığınız terbiyesizlik ifadesini kullanan siz mi..?

Gelelim Nuri Şahverdi’ye..!
Demişsin ki aile bireylerim ve kardeşlerim. Onbinlerle ifade edilen uyuşturucu hapları, silahları ve mermileri aile bireylerin ve kardeşlerinin arabalarına ve ceplerine basın mı koydu..? Böylesi hadiselerle anılmak mı küçük düşürücü eylemdir yoksa eylemi haber yapmak mı küçük düşürücüdür..? Basın aileniz ve kardeşlerinize iftira mı atmıştır..? Devletin savcıları ve hakimleri sizin ailenizi ve kardeşlerinizi küçük düşürmek için mi adaleti uygulamışlardır..?

Özür dileyecek biri var ise o da bu olayda isimleri geçen şahıslardır. Kişinin suçu kesinleşene kadar masumdur karinesine inandığımız içindir ki ne aile fertlerinizin resimlerini ne de isimlerini açık açık yazmadık. Hakikaten yolunuz Hacı Bektaşi Veli Hazretleri ise çıkılsın önce mensubu olduğunuz cemaatin mensuplarından özür dilensin. Ardından o haplarla zehirlenen gencecik çocuklardan ve ailelerinden özür dilensin. Maksat ve niyet tanımlaması yapmışsınız. Sanırım niyet okuyuculuğu gibi meziyetleriniz de mevcut. Oysa yaşanan tutuklamalardan sonra toplumun hangi niyetlerde olduğunu duymaya tahammül bile edemezsiniz. Teşbihte hata olmaz misali, lakin meşhur bir laf var. Yavuz hırsız ev sahibini bastırır diye. Siz ailenizin ve kardeşlerinizin böylesi bir olayla anılmasından üzüntü duyacağınıza yaptığınız paylaşım ile nasıl bir hesap içinde olduğunuzu ortaya koydunuz.

Eline, diline, beline keşke herkes hakim olabilse de, belinde silah, elinde uyuşturucu haplar ve mermiler, arabasında organize işler yaşanmayıp, dilinde Hakk’tan yana söylemler olsaydı.

Levent Mercan Facebok Ve Ezber Bozan Sayfasından Alınmısdır

https://www.facebook.com/pages/category/Journalist/Levent-Mercan-191264104567474

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.